Министерство образования Республики Беларусь
Отдел по образованию Ивацевичского райисполкома
Государственное учреждение образования
Омельнянская средняя школа
План проведения
мероприятий в рамках республиканского
спортивно-комплексного мероприятия
«Неделя спорта и здоровья» с 4 по 8 сентября 2023 г.
№ п/п |
Мероприятие |
Участники |
Дата и место проведения |
Ответственные |
1. |
Открытие «Недели спорта и здоровья» |
1-11 классы |
04.09 Фойе школы |
Шевчук А.В. |
2. |
Освещение мероприятий Недели спорта и здоровья на сайте школы |
04.09 – 08.09 |
Шевчук А.В., учителя начальных классов |
|
3. |
Тематическая выставка литературы «Спорт! Здоровье! Красота!» |
1-11 классы |
04.09-08.09 Фойе школы |
Кононович Н.А |
4. |
Спортивная эстафета «Веселые старты» |
1-4 классы |
05.09 |
Учителя начальных классов |
5. |
Проведение классных часов, направленных на профилактику вредных привычек, популяризацию ЗОЖ |
1-11 классы |
04.09-08.09 Классные кабинеты |
Классные руководители |
6. |
Турниры: - по пионерболу - по волейболу |
5-11 классы |
стадион 05.09 07.09 |
Шевчук А.В. |
7. |
Конкурс рисунков «Беларусь олимпийская» |
1-4 |
07.09 Фойе школы |
Воспитатели групп продленного дня |
8. |
Спортивный спринт «Полоса препятствий» |
6-8 классы |
08.09 Стадион/спорт.зал |
Шевчук А.В. |
9. |
Закрытие мероприятия «Неделя спорта и здоровья» |
1-11 классы |
08.09
|
Шевчук А.В. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час правядзення |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Гутарка“Бяспечныя маршруты ў школу” |
08.09 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г Інструктаж па прафілактыцы дзіцячага дарожа-транспартнага траўматызму |
04.09 |
13.30-14.15 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Віктарына “Падарожжа ў краіну Харчавання” |
04.09 |
13.20-4.05 |
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Гутарка “Дзеці ідуць у школу” |
04.09 |
13.20-14.05 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Гадзіна зносін “Здаровым будзеш, усе дабудзеш” |
07.09 |
13.20 - 14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Інфармацыйная гадзіна "ЗЛЖ - гэта модна" |
06.09 |
8.00 - 8.20 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Гутарка “Зберагаем сваё здароўе” |
07.09 |
13.20-14.00 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Круглы стол “Паўтараем правілы бяспекі” |
06.09 |
13.20-14.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Гадзіна зносін “Формула здароўя” |
06.09 |
14.15 - 15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Інфармацыйная гадзіна “У здаровым целе - здаровы дух” |
07.09 |
8.00-8.20 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Інф.г.”17 верасня - Дзень народного адзінства” |
14.09 |
8.00 - 8.20 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Інф.г.17 верасня - Дзень народного адзінства (інформ-дайджест) |
14.09 |
8.00 - 8.20 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Кл.г. “Адзінства беларускага народа - аснова незалежнай дзяржавы” |
15.09 |
13.20 - 14.05 |
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Кл.г.Вусны часопіс “Гісторыя і сучаснасць” |
15.09 |
12.25-13.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Кл.гадзіна “Гісторыя народа-мая гісторыя” |
14.09 |
13.20 - 14.00 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Урачыстае мерапрыемства "Мір і адзінства - сіла народа" |
15.09 |
13.20 - 14.00 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Урок-прэзентацыя “Дзень народнага адзінства” |
14.09 |
13.20- 14.05 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Святочная праграма “Мір і адзінства - сіла народа” |
15.09 |
13.20-14.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Святочная праграма “Мір і адзінства - сіла народа” |
15.09 |
13.20 - 14.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Інфармацыйная гадзіна “Заходняя Беларусь.Дарога дамоў |
14.09 |
8.00-8.20 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Інф.г.” Званок у службы выратавання” |
21.09 |
8.00 - 8.20 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Інф.г. "Правы і абавязкі непаўналетніх» (Інформ-дайджэст) |
21.09 |
8.00 - 8.20 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Кл.г. “Ты і закон: права і абавязкі” |
22.09 |
13.20 - 14.05 |
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Кл.г. “Булінг.Як паводзіць сябе.Адказнасць за булінг.” |
22.09 |
12.25-13.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Вусны часопіс “Права на дзяцінства” |
21.09 |
13.20 - 14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Інфармацыйная гадзіна "Учынак і адказнасць" |
21.09 |
8.00 - 8.25 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Інфармацыйная гадзіна “Вандроўка” па дзіцячым прававым сайце Рэспублікі Беларусь” |
20.09 |
8.00-8.20 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Інфармацыйная гадзіна “Правы і абавязкі вучня” |
20.09 |
8.00-8.20 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Класная гадзіна “Дзяржаўны школьны стандарт” |
19.09 |
14.15 -15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Інфармацыйная гадзіна “ адказнасць за парушэнні ПДР” |
21.09 |
8.00-8.25 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Кл.г.” Бяспечны інтэрнэт” |
29.09 |
12.25.-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Дыспут “Камп’ютарная залежнасць. Каб камп’ютар быў сябрам!» |
25.09 |
13.25-14.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Кл.г. “Я вызоджу ў Інтэрнэт” |
29.09 |
13.20 - 14.05 |
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Інф.г. “Карыссць і шкода інтэрнэта .” |
28.09 |
8.00-8.20 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Гадзіна зносін “Лягчэй папярэдзіць, чым лячыць” |
29.09 |
13.20 - 14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Інфармацыйная гадзіна "Камп'ютар і смартфон: сябры ці ворагі?" |
28.09 |
8.00 - 8.25 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Гутарка за “круглым стлом” “подсевшие на иглу” |
28.09. |
13.20.14.05 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Гадзіна зносін “Мои сильные и слабые стороны” |
27.09 |
13.20- 14.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Круглы стол “Подсесть на игру” |
27.09 |
14.15 - 15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Дайджэст “Шкода ад камп,ютэра” |
28.09 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Кл.г.” Дзіцячы прававы сайт. Што гэта такое?” (віртуальнае падарожжа) |
06.10 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г. Гадзіна зносін “Я ў адказе за свое ўчынкі” |
02.10 |
13.30-14.15 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Гутарка “Мы розныя - у гэтым наша багацце” |
02.10 |
13.20 - 14.05 |
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Гульня “Жыць здорава! “ |
04.10 |
14.15-15.00 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Гадзіна зносін. Гутарка-разважанне “Цані свае жыцце” |
06.10 |
13.20 - 14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Гадзіна зносін "Які цудоўны гэты свет, паглядзі" |
06.10 |
14.15 - 15.00 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Кл. г Гутарка-дыялог “ “Як здорава жыць!” |
03.10 |
14.15-15.00 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Урок-акцыя дабрыні “Дабрыня выратуе свет” |
06.10 |
14.115.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Круглы стол «Как прекрасен этот мир» |
04.10 |
14.15 - 15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Класная гадзіна “ Як дапамагчы чалавеку з суіцыдальнымі паводзінамі” |
02.10 |
15.05-15.50 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Інф.г.” Мілей мамы ў свеце няма” |
12.10 |
8.00-8.20 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г."Прафесіі нашых мам» (бюро творчых знаходак) |
09.10 |
13.30-14.15 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Акцыя “Усім матулям свету” (выраб сувеніраў) |
09.10 |
13.20 - 14.05 |
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Кл.г. “Святочны канцэрт “Мацярынскае сэрца- крыніца любві” |
13.10 |
12.25-13.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Кл.г. “Ад чыстага сэрца простымі словамі” |
12.10 |
13.20 - 14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Інфармацыйная гадзіна "Дзень маці. З гісторыі свята" |
06.10 |
8.00 - 8.25 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Інф.г. Інфармацы + “Ахова мацярынства і дзяцінства ў нашай краіне” |
11.10 |
8.00-8.20 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Класная гадзіна “Родным мамам прысвячаем” |
13.10 |
14.05-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Інфармацыйная гадзіна «Вядомыя жанчыны Беларусі» |
10.10 |
8.00-8.25 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Майстар- клас “Роднай матулі” |
12.10 |
14.05-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Кл.г.” Маё- тваё- чужое” |
20.10 |
12.25- 13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г.Дзелавая гульня «Мы жывем па законах» |
16.10 |
13.30-14.15 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Круглы стол “Я магу сказаць НЕ!” |
16.10 |
|
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Круглы стол “Вучымся праўдзіва гаварыць аб правапарушэнні “ |
16.10 |
13.20-14.05 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
КЛ.Г. “Неведанне законаў не вызваляе ад адказнасці” |
19.10 |
13.20 - 14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Гадзіна зносін "Грамадзянін і яго прававая культура" |
20.10 |
13.20 - 13.45 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Інф.г Інфармацыя + “ Закон і ты” |
18.10 |
8.00-8.20 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Класная гадзіна “Як змагацца з канфліктамі” |
20.10 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Класная гадзіна “Свае праблемы вырашаем разам” |
17.10 |
14.15 -15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Класная гадзіна “ Кодэкс РБ аб адукацыі. Дысцыплінарная адказнасць вучняў |
16.10 |
15.05-15.50 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Інф.г. Гутарка “ У свеце цікавых прафесій” |
26.10 |
8.00 - 8.20 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Інф.г. Гутарка “Хто працуе побач з намі” |
26.10 |
8.00 - 8.20 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Гутарка з элементамі гульні “Усе работы добрыя - выбірай сваю” |
23.10 |
13.20 - 14.05 |
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Гульня-падарожжа “У свеце прафесій “ |
23.10 |
13.20-14.05 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Гадзіна зносін. Віктарына “Свет прафесій” |
27.10 |
13.20 - 14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Гульнявая праграма "Калейдаскоп прафесій" |
25.10 |
8.00 - 8.25 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Інфармацыя+ “Хто гатуе каравай: прафесіі сельскай гаспадаркі” |
26.10 |
13.20 - 14.05 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
гутарка-падарожжа ў прафесіі нашых бацькоў” |
25.10 |
13.20-14.05 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Гутарка-практыкум“Мы выбираем путь” |
25.10 |
14.15 - 15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Дзелавая гульня “ Лабірынт выбару” |
23.10 |
15.05-15.50 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Акцыя “Стань у дарозе заўважней” |
03.11 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
"Дапамажы сябе заўважыць» (інтэлектуальны бой) |
08.11 |
13.25-14.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Гадзіна размова “Правілы бяспечных паводзін на дарозе” |
01.11 |
10.00-10.45 |
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Прагляд і абмеркаванне відэафільма “Флікер выратуе жыццё” |
30.10 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Віктарына “Дарога жартаў не даруе” |
02.11 |
10.00 - 10.45 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Палілог-практыкум "Парадак у галаве - парадак дома" |
02.11 |
10.00 - 10.45 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Пазнавальная азбука “Паважай правілы дарожнага руху” |
01.11 |
10.00-10.45 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Гадзіна зносін “Флікер - мая бяспека” |
30.10 |
10.00-10.45 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Віктарына “Веласіпедыст - удзельнік дарожнага руху” |
30.10 |
10.00-10.45 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Інфармацыйная гадзіна Правы і абавязкі школьнікаў.Адказнасць за правапарушэнні |
02.11 |
8.00-8.25 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Гадзіна здароўя ”Стой! Шкодныя звычкі!” |
15.11 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г.“Падарожжа ў краіну Здароўя” |
13.11 |
13.30-14.15 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Кл.г. “Мы выбіраем ЗЛЖ - шлях поспеху” |
17.11 |
13.20 - 14.05 |
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Конкурс малюнкаў “Злы чараўнік -табак “ |
13.11 |
13.20-14.05 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Кл.г. “Твае здароўе у тваіх руках” |
16.11 |
13.20 - 14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Прагляд і абмеркаванне фільма "Дзіцячы алкагалізм" |
17.11 |
13.20 - 14.05 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Рэкламная акцыя “Скажы НЕ шкодным звычкам!” |
16.11 |
13.20-14.05 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Прагляд відэафільма “Алкаголь забівае людзей” |
17.11 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Гадзіна зносін “Прыгажосць і здароўе чалавека 21 стагоддзя” |
15.11 |
14.15 - 15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Канферэнцыя.Уплыў алкаголю на стан здароўя чалавека |
13.10 |
15.05-15.50 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Дыялогавая пляцоўка”Мы выбіраем жыццё” |
29.11 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Круглы стол «Захаваем здароўе з дзяцінства» |
29.11 |
13.25.14.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Конкурс малюнкаў "Злы і страшны вораг - СНІД" |
01.12 |
12.25-13.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
4. |
Класная гадзіна “Об этом знать - важно!” |
30.11 |
13.20 - 14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
5. |
Інфармацыйная гадзіна "Нам не патрэбна неапраўданая рызыка" |
30.11 |
8.00 - 8.25 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
6. |
Інфармацыйная гадзіна "Опасные соблазны: профилактика вредных привычек" |
29.11 |
8.00 - 8.25 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
7. |
Сустрэча з мед.работнікам. Лекцыя “Пра гэта павінен ведаць кожны” |
01.12 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
8. |
Азбука здароўя " СНІД. Што пра гэта трэба ведаць?» |
29.11 |
14.15-15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
9. |
Дайджэст "Даведайся больш пра ВІЧ-інфекцыю і СНІД" |
28.11 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
10. |
Эстафета на лыжах "Мы за здаровы лад жыцця" |
01.12 |
14.15-15.00 |
5-11 кл. |
Шаўчук А.У. |
11. |
Распаўсюджванне ўлётак "Моладзь супраць СНІДу" |
01.12 |
8.00-15.00 |
9,11 кл. |
Канановіч Н.А. |
Дни недели |
Мероприятия |
Участники мероприятия |
Ответственные за проведение |
Понедельник |
1. Открытие предметной недели 2.Экскурсия в школьную комбинированную мастерскую |
1-9,11 классы 4 класс |
Крутель А.В. Шевчук А.В., Коверчик Н.И. |
Вторник |
1. Организация выставки творческих работ учащихся школы «Сделал сам!» 2. Выпуск стенгазет на тему «Парад профессий» |
1-9,11 классы 5-9,11 классы |
Учителя трудового обучения Классные руководители |
Среда |
1. Мастер-класс по деревообработке "Трудись и не ленись" 2. Экскурсия в школьный музей «Ткани ручной работы» 3. Выставка рисунков «Я хочу быть…» |
7-9 классы 5,6 классы 1-4 классы |
Шевчук А.В. Бенда Е.А. Учителя начальных классов |
Четверг |
1.Выставка-конкурс интерьерной ёлки "Новый год на пороге" 2. Мастер – класс по рукоделию «Игольница - органайзер» |
1-9, 11 класс 6-8 классы |
Классные руководители Шевчук А.С. |
Пятница |
1. Конкурсная программа «А ну-ка, девочки!» 2. Подведение итогов |
6-8 классы 1-9,11 классы |
Учителя трудового обучения |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Кл.г.” Бяспечныя канікулы. Адзін дома” |
22.12 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Інструктаж па правілам бяспечных паводзін «Асцярожна, піратэхніка!” Прагляд відэароліка. |
20.12 |
13.25-14.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Інф.г. “Прафілактыка траўматызма. Правілы бяспечных паводзін” |
22.12 |
13.20 - 14.05 |
3 кл. |
Грыніс Т.А. |
4. |
Кл.г. Прагляд і абмеркаванне відэароліка “Піратэхніка: што гэта такое ?“ |
22.12. |
12.25-13.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Гадзіна зносін “Мае бяспечныя канікулы” |
22.12 |
13.20 - 14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Гадзіна зносін "Адсвяткуем радасна і не ўчынім шкоды сабе і іншым" |
21.12 |
8.00 - 8.20 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Гутарка “Дзень прафілактыкі траўматызму” |
21.12 |
13.20-14.05 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Прагляд відэафільма “Зберажы сябе для жыцця” |
20.12 |
13.20- 14.05 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Прагляд і абмеркаванне відэароліка “Мае бяспечныя навагоднія канікулы” |
20.12 |
14.15 -15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Лекцыя. Асцярожна. Піратэхніка |
21.12 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Гульня-расследаванне “Загадкавая крыміналістыка” |
10.01 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Гутарка-роздум “Шануй сваё жыццё” |
10.01 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Кл. г. “Мыслім пазітыўна” |
12.01 |
13.20-14.05 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Гутарка “Яго вялікасць-жыццё” |
08.01 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Кл. г. ”Мир, в котором я живу” |
10.01 |
13.20-14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Класная гадзіна “Каштоўнасці ў жыцці чалавека” |
12.01 |
13.20 - 14.05 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Групавыя заняткі “Калі ты апынешся на раздарожжы” |
08.01 |
14.15 - 15.00 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Дыспут “Мои сильные и слабые стороны” |
10.01 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Выпуск плаката “Я люблю жыццё за …” |
11.01 |
14.15 - 15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Дыскусія “Як аўкнецца,так і адклікнецца” |
11.01 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Гадзіна зносін “В поисках хорошего настроения” |
10.01 |
15.00-15.45 |
1-4 кл. |
Канановіч Н.А. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час правядзення |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1. |
Кл.г. Экстрэмальная сітуацыя” Як сябе паводзіць” |
19.01 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г. Конкурс малюнкаў “Караван прафесій” |
15.01 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Пазнавальная гадзіна “У свеце цікавых прафесій” |
15.01 |
13.20-14.05 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Кл.г. Конкурс малюнкаў “Свет прафесій!” |
19.01 |
12.25-13.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Кл.г. “Азбука паводзін:размова пра выхаванне” |
17.01 |
13.20-14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Класная гадзіна “Свет нашых прафесій” |
19.01 |
13.20 - 14.05 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Гутарка-дыялог «Шлях у прафесію пачынаецца ў школе» |
15.01 |
14.15-15.00 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Гадзіна-сустрэча з цікавымі людзьмі “Мы ў свеце прафесій” |
17.01 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Круглы стол “Лабірынт выбару” |
18.01 |
14.15-15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Прэзентацыя “Як стаць паспяховым?” |
15.01 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Круглы стол “Значимые профессии” |
16.01 |
15.00-15.45 |
5-9 кл. |
Канановіч Н.А. |
12. |
Свая гульня «В мире профессий» |
17.01 |
15.00-15.45 |
1-4 кл. |
Канановіч Н.А. |
ПЛАН
проведения месячника оборонно-патриотической и спортивной работы, посвященного Дню защитника Отечества и Вооруженных Сил, Дню образования ДОСААФ Республики Беларусь
№ п-п |
Наименование мероприятия
|
Время проведения |
Ответственные |
1. |
Провести открытие месячника оборонно-массовой и спортивной работы в честь Дня защитников Отечества и Вооруженных Сил Республики Беларусь |
24.01.2024 |
Зам.директора по УВР |
2. |
Устный журнал «Я помню… Я горжусь…» |
27.01.2024 |
Кононович П.И. |
3. |
Товарищеская встреча по баскетболу команд ОАО «Мичуринск» и Омельнянской СШ |
30.01.2024 |
Шевчук А.В. |
4. |
Выпуск буклета «Юные герои антифашисты» |
08.02.2024 |
Лукашевич З.М. |
5. |
Встреча с воинами-интернационалистами “Афганистан отзывается болью” |
15.02.2024 |
Шевчук А.С. |
6. |
Беседа “Никто не рожден для войны” |
13.02.2024 |
Мамчиц В.И. |
7. |
Устный журнал “Трагедия и доблесть воинов-афганцев” |
15.02.2024 |
Кудрявец Н.В. |
8. |
Спортивный праздник “Будем в армии служить!” (1-4 кл) |
16.02.2024 |
Учителя начальных классов |
9. |
Товарищеская встреча по волейболу команд учащихся школы и педагогов |
22.02.2024 |
Шевчук А.В. |
10. |
Литературно-музыкальная композиция «Защитники отечесттва» |
23.02.2024 |
Кононович П.И. |
11. |
Организовать работу по наведению порядка на Кургане Славы аг. Омельная |
Весь период |
Кононович П.И. |
12. |
Подвести итоги проведения месячника с предоставлением отчета в районный совет ДОСААФ |
До 12.03.2024 |
Шевчук А.В. |
Председатель первичной организационной
структуры ДОСААФ А.В.Шевчук
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1. |
Кл.г. “ Я і закон” |
09.02 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г. Круглы стол “Прафілактыка школьная-Навука годная!» |
05.02 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Прафілактычная гутарка “Краіна справядлівасці” |
05.02 |
13.20-14.05 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Час размовы “Клас-мая сям’я.Школьныя канфлікты “ |
05.02 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Кл.г.”Ад безадказнасці да равапарушэння адзін крок” |
07,02 |
13.20-14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Круглы стол “Праступак, правапарушэнне, злачынства” |
09.02 |
13.20 – 14.05 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Круглы стол “Пагаворым пра помсты” |
05.02 |
14.15 – 15.00 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Віктарына-тэст “Як змагацца з канфліктамі?” |
07.02 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Інфармацыйная гадзіна “Мой выбар – мая адказнасць” |
08.02 |
8.00-8.25 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Кл.гадз.”Небяспека,якая пагражае сучаснай моладзи” |
05.02 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Прававы турнір “Закон і я” |
07.02 |
15.00-15.45 |
1-4 кл. |
Канановіч Н.А. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Прагляд відэароліка “Бяспечны Інтэрнэт - дзецям” |
14.02 |
12:25-13:00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Круглы стол “Што такое Інтэрнэт” |
12.02 |
12:25-13:10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Час размовы “Бяспечнасць работы ў сетцы Інтэрнэт” |
12.02 |
13:20-14:05 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
4. |
Гадзіна зносін з бацькамі “Падлеткі ў сацыяльных сетках: бяспечныя паводзіны” |
15.02 |
13:20-14:05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
5. |
Дыялог-разважанне “10 правілаў паводзін у сетцы Інтэрнэт” |
17.02 |
10:15-10:35 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
6. |
Класная гадзіна “Шлях ў інфармацыйнае грамадства” |
16.02 |
12:25-13:10 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
7. |
Круглы стол “Кібермашэннікі: быдзьце асцярожны!” |
14.02 |
13:20-14:05 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
8. |
Інфармацыйная гадзіна “Вірус брыдкаслоўя або Бяспека ў сетцы інтэрнэт” |
15.02 |
08:00-08:25 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
9. |
Гадзіна зносін “Тэлефонны этыкет. Маніпуляцыі ў сацыяльных сетках” |
15.02 |
8:00-8:25 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1. |
Інф.г.” Мы памятаем герояў Айчыны” |
15.02 |
8.00-8.20 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Інф.г. Агляд ”І ўспомніць страшна і забыцца нельга “ “Аўганістан: падзеі, факты, людзі…” |
15.02 |
8.00-8.20 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Кл.г. “Ганаруся табой, мая Беларусь” |
16.02 |
13.20-14.05 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Інф.г. Вусны часопіс “Афганістан-боль маёй душы “ |
15.02 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Інф.г “Ніхто не народжаны для вайны” |
13.02 |
13.20-13.40 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Гульня-віктарына “Беларусь – мой чароўны край” |
21.02 |
8.00 – 8.25 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Кл.г “Пакуль мы помнім – мы жывем” Інф.г “Узброеныя сілы маёй краіны. Гісторыя, традыцыі.” |
16.02 21.02 |
12.25 – 13.10 8.00 – 8.20 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Інфармацыйная гадзіна “І ўспомніць страшна, і забыць нельга” Класная гадзіна “Пакуль мы помнім – мы жывём” |
14.02 21.02 |
8.00-8.20 14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Складанне інфармацыйнага калажа “Быць патрыётам Беларусі” ШАГ «Родина моя Беларусь в лицах. Защитники Отечества» (о сотрудниках Вооруженных сил, Пограничной и Таможенной службы, МЧС) |
15.02 22.02 |
14.15-15.00 8.00-8.25 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Інф. гадз. “ Смеласць,сумленне, адвага” |
22.02 |
8.00-8.25 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Віктарына “Что мы ведаем пра вайну” |
13.02 |
14.05-14.50 |
5-7 кл. |
Канановіч Н.А. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1. |
Кл.гадз. “Гігіена – аснова здароўя чалавека” |
01.03 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Гульня “Мая бяспека” |
06.03 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Прагляд інфармацыйнага фільма “Береги своё здоровье” |
26.03 |
10.00-10.45 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Гульнёвая праграма “Беражы сваё здароўе” |
04.03 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Г.зносін “Здаровым быць здорава” |
14.03 |
14.15-15.00 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Гульнявая праграма “Шкодная пяцёрка і карысная дзясятка” |
07.03 |
14.15-15.00 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Кл.гадз “Азбука харчавання падлетка” |
01.03 |
12.25 – 13.10 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Гадзіна-роздум “Зберажы сябе для жыцця” |
06.03 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Класная гадзіна “Звычкі шкодныя і карысныя…” Інтэрактыўная гульня “Мы за ЗОЖ” |
12.03 15.03 |
14.15-15.00 14.15-15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Гадзіна-роздум “Яго вялікасць жыццё” |
14.03 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Хвілінка здароўя “Карысная ежа” |
13.03 |
15.00-15.45 |
1-4 кл. |
Канановіч Н.А. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1.
|
Інф.г. “Свята мімозы”
|
07.03 |
8.00-8.20 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Творчая майстэрня “Партрэт любай матулі” |
06.03 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Горошко Л.І. |
3. |
Інф. г. “Мая сям’я” |
06.03 |
8.00-8.25 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Святочная праграма “Шчасце там, дзе матуля” |
07.03 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Кл.г “Сям’я-аснова грамадства і асобы” |
06.03 |
14.15-15.00 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Гадзіна зносін “Сям’я – гэта…” |
06.03 |
8.00 – 8.25 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Інф.г. «Ці можна пражыць без сям’і?» |
06.03 |
8.00 – 8.25 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Гутарка-падарожжа ў прафесію нашых мам” |
06.03 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Гадзіна зносін “Мая сям’я – мае каштоўнасці” |
07.03 |
14.15-15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Выстава-віншаванне”Жанчына- крыніца ўсёй прыгажосці” |
07.03 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Конкурс вершаў пра сям’ю “Семья вместе – и душа на месте” |
06.03 |
15.00-15.45 |
1-11 кл. |
Канановіч Н.А. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельнікі |
Адказныя |
1. |
Інф.г.15 сакавіка-Дзень Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь." Асноўны закон Рэспублікі Беларусь |
14.03 |
8.00-8.20 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Інф.г.15 сакавіка-Дзень Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь."Я-юны грамадзянін сваёй краіны» |
14.03 |
8.00-8.20 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Віктарына “Ці ведаеш ты сваю краіну?” |
11.03 |
13.20-14.05 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Кл.г.Пазнавальная гутарка “Канстытуцыя-асноўны закон краіны “ |
15.03 |
12.25-13.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Кл.Г “Мая чароўная радзіма Беларусь” |
13.03 |
13.20-14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Інтэрактыўная гульня “Жыву ў Беларусі і гэтым ганаруся” |
14.03 |
14.15-15.00 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Інф.г “Канстытуцыя –асноўны закон краіны” |
13.03 |
8.00 - 8.20 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Інфармацыйная гадзіна “Мы - грамадзяне Рэспублікі Беларусь” |
13.03 |
8.00-8.20 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Інфармацыйная гадзіна “Канстытуцыя – наш асноўны Закон” |
14.03 |
8.00-8.25 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Інф.гадз. “Канстытуцыя Рэспублікі Беларусь_прававая аснова ідэалогіі беларускай дзяржавы” |
14.03 |
8.00-8.25 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
КВІЗ “Мы патрыёты сваёй краіны” |
11.03 |
15.00-15.45 |
1-4 кл. |
Канановіч Н.А. |
12. |
Вусны часопіс: "Канстытуцыя Рэспублікі Беларусь – асноўны закон дзяржавы» |
15.03 |
14.15-15.00 |
1-11 кл. |
Татарчук З.І. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1. |
Конкурс малюнкаў “Фінансавы свет вачыма дзяцей” |
20.03 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г. Гадзіна зносін ”Эканомія ў лічбах і фактах” |
18.03 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Інф. г. “Капейка рубель беражэ” |
20.03 |
8.00-8.25 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Квест “Юны фінансіст “ |
18.03 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Інф.г. “Знатакі фінансавай граматнасці” |
19.03 |
13.20-13.40 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Інфарм-дайджэст “Фінансавая граматнасць. З чаго пачаць?” |
21.03 |
14.30 - 15.00 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Інф.г. “Эканомія пачынаецца з грошай” |
20.03 |
8.00 - 8.20 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Дзелавая гульня “Час і мы” |
20.03 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Фінансавы калейдаскоп “Тратим деньги с умом” |
21.03 |
14.15-15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Кл. гадз. “ Каб фінансы не спявалі рамансы” |
18.03 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Урок фінансавай граматнасці “Грошы. Для чаго яны патрэбны” |
20.03 |
15.00-15.45 |
1-4 кл. |
Канановіч Н.А. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1. |
Кл.г. Дыспут “ Дарожная сітуацыя” |
05.04 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г. Гульня “Правы і абавязкі” |
01.04 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Інф.г. “Правы дзіцяці – правы грамадзяніна” |
03.04 |
08.00-08.25 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Інф.г. Віктарына “Мы і закон “ |
04.04 |
8.00-8.20 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Кл.г. “Няма правоў без абавязкаў” |
03.04. |
13.20-14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Інф.гадз. Брэйн-рынг “Правы і абавязкі” |
03.04 |
08.00-8.25 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Кл.гадз “Законы, нормы і правілы жыцця” |
05.04 |
12.25 – 13.10 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Інфармацыйная гадзіна “Я маю права” |
03.04 |
8.00-8.20 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Круглы стол “Правы і абавязкі падлеткаў” |
04.04 |
14.15-15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Кл.гадз. “Правоў без абавязкаў не бывае” |
01.04 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Віктарына “Ці ведаеш ты закон?” |
03.04 |
15.00-15.45 |
1-4 кл. |
Канановіч Н.А. |
План проведения мероприятий в рамках Единого дня знаний Правил дорожного движения
№ п/п |
Мероприятие |
Дата прове-дения |
Время проведения |
Класс |
Ответственные |
1. |
Викторина по ПДД «Знай, умей, соблюдай!» |
22.04.2024 |
12.25-13.10 |
1-4 |
Куратник Г.И. |
2. |
Классный час “Знатоки дорожных знаков” |
19.04.2024 |
12.25-13.10 |
3 |
Аврусевич Т.А. |
3. |
Конкурс рисунков «Существующие и несуществующие дорожные знаки» |
23.04.2024 |
15.15-16.00 |
6 |
Кононович П.И. |
4. |
Урок изучения ПДД «Движение по правилам!» |
22.04.2024 |
14.05-14.35 |
5-11 |
Шевчук А.С. |
5. |
Классный час «Средства персональной мобильности: сделаем дорогу безопасной» |
22.04.2024 |
14.15-15.00 |
11 |
Кудрявец Н.В. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1. |
Інф.г. “ Дзяцінства без насілля” |
25.04 |
08.00-08.20 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г. Гутарка «Дзяцінства без жорсткасці і гвалту». |
22.04 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Інф.г. “Свет у кожны дом” |
24.04 |
08.00-08.25 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Абмен думкамі “Ад прыніжэння да самасцвярджэння “ |
22.04 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Інф.г.”Права на шчаслівае дзяцінства” |
23.04 |
13.20-13.40 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Інфармацыйная гадзіна “Тата, мама, я – шчаслівая сям’я” |
24.04 |
08.00-08.25 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Гутарка з бацькамі “Мудрасць бацькоўскай любові” Прамы мікрафон “Мая сям’я –мая крэпасць” |
22.04 |
14.15-15.00 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Круглы стол “Мір і дамоўленасць ў маёй сям’і” |
24.04 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Гадзіна зносін “Детство без жестокости и насилия» |
25.04 |
14.15-15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Трэнінг” Вучымся разумецьперажыванні родных” |
22.04 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Гутарка “Я і мая Сям’я” |
22.04 |
15.00-15.45 |
5-6 кл. |
Канановіч Н.А. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1. |
Кл.г.Урок - рэквіем“Навекі ў памяці людской” |
08.05 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Круглы стол “Нам гэты свет завешчана берагчы» |
08.05 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Кл.г. “Дзеці - героі вайны” |
03.05 |
13.20-14.05 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Гутарка-роздум “Якой вышыні Курган Славы “ |
29.04 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Інф.г.”І ўспомніць страшна і забыць нельга” |
07.05 |
13.20-13.40 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Відэалекторый “І ўсё аб той вясне…” |
10.05 |
14.15 - 15.00 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Патрыятычны квэст "Вялікі подзвіг - Вялікая Перамога» |
29.04 |
14.15-15.00 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Урок- памяць “Дзеля жыцця на зямлі” |
08.05 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Урок-рэквіем “Нам этот мир завещано беречь |
02.04 |
14.15-15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Прагляд фільма “Яны забівалі анёлаў” |
02.05 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Мітынг да Дня Перамогі, ускладанне вянкоў і кветак да Кургана Славы. Літаратурна-музычная кампазіцыя “Паклонімся вялікім тым гадам!” |
09.05 |
09.00-10.00 |
1-11 кл. |
Канановіч Н.А. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1. |
Кл.г. “ Герб і сцяг маёй краіны” |
10.05 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г. Інтэрактіўная гульня “Галоўныя сімвалы маёй краіны» |
06.05 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Кл.г. “Сімвалы маёй краіны” |
10.05 |
13.20-14.05 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Гульня “Дзяржаўныя сімвалы Рэспублікі Беларусь “ |
06.05 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Кл.г. “Сімвалынезалежнасці Рэспублікі Беларусь” |
08.05 |
13.20-14.05 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Інфармацыйная гадзіна “Нашы сімвалы – наш гонар” |
08.05 |
8.00 – 8.20 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Інф.г “З павагай да сімволікі Рэспублікі Беларусь” |
08.05 |
8.00 – 8.20 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Інфармацыйная гадзіна “Сімвалы маёй Радзімы” |
08.05 |
8.00-8.20 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Інфармацыйная гадзіна «Горжусь своей страной, дорожу ее символами» |
07.05 |
14.15-15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Калейдаскоп “Сімволіка,народжаная гісторыяй” |
06.05 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
КВІЗ – гульня “Дзяржаўныя сімвалы Беларусі” |
06.05 |
15.00-15.45 |
1-4 кл. |
Канановіч Н.А. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Час |
Удзельні-кі |
Адказныя |
1. |
Конкурс малюнкаў “Курэнне здароўю шкодзіць” |
29.05 |
12.25-13.00 |
1 кл. |
Куратнік Г.І. |
2. |
Кл.г. Гульнявая праграма “Нікацін і алкаголь-ворагі здароўя.” |
27.05 |
12.25-13.10 |
2 кл. |
Гарошка Л.І. |
3. |
Інф.г. “Азбука здароўя” |
29.05 |
08.00-08.25 |
3 кл. |
Аўрусевіч Т.А. |
4. |
Гутарка “Аб шкодных звычках |
27.05 |
13.25-14.10 |
4 кл. |
Каверчык Н.І. |
5. |
Інф.час “Радужны свет дзяцінства” |
28.05 |
13.20-13.40 |
5 кл. |
Мамчыц В.І. |
6. |
Гадзіна зносін “Здаровыя дзеці на нашай планеце” |
30.05 |
14.15 - 15.00 |
6 кл. |
Канановіч П.І. |
7. |
Дыялогавая пляцоўка “Думаем пра будучыню сёння: патушыце цыгарэту!” |
27.05 |
14.15-15.00 |
7 кл. |
Шаўчук А.С. |
8. |
Класная гадзіна “Тваё здароўе ў тваёй талерцы” |
30.05 |
14.15-15.00 |
8 кл. |
Бэнда А.А. |
9. |
Гадзіна зносін «За здоровую нацию! Беларусь против табака» |
28.05 |
14.15-15.00 |
9 кл. |
Лукашэвіч З.М. |
10. |
Кл.гадз.”Планета пад назвай дзяцінства “+” і “-” |
27.05 |
14.15-15.00 |
11 кл. |
Кудравец Н.У. |
11. |
Кіналекторый “Как алкоголь и курение влияет на наш организм” |
27.05 |
15.00-15.45 |
5-11 кл. |
Канановіч Н.А. |
№ п/п |
Назва мерапрыемства |
Дата |
Клас |
Адказныя |
1. | Інфармацыйная гадзіна «Бяспечнае лета» | 30.05 | 1 | Куратнік Г.І. |
2. | Інфармацыйная гадзіна «Маё бяспечнае лета» | 30.05 | 2 | Гарошка Л.І. |
3. | Класная гадзіна «Правілы бяспечных паводзін падчас летніх канікулаў» | 31.05 | 3 | Аўрусевіч Т.А. |
4. | Інфармацыйная гадзіна «Бяспечныя канікулы» | 30.05 | 4 | Каверчык Н.І. |
5. | Гадзіна зносін «Правілы гэтыя запомніце, дзеці!» | 28.05 | 5 | Мамчыц У.І. |
6. | Інфармацыйная гадзіна «Азбука дарожных навук» | 29.05 | 6 | Канановіч П.І. |
7. | Інфармацыйная гадзіна «Мае бяспечнае лета. Я і дарожная азбука» | 29.05 | 7 | Шаўчук А.С. |
8. | Класная гадзіна «Асновы бяспекі дзяцей на дарозе» | 29.05 | 8 | Бэнда А.А. |
9. | Класная гадзіна «Увага – дзеці на дарозе» | 28.05 | 9 | Лукашэвіч З.М. |
10. | Віктарына «Асновы бяспекі дзяцей на дарозе» | 28.05 | 11 | Кудравец Н.У. |