Внеклассные мероприятия

План ідэалагічнай і выхаваўчай работы

на 2018/2019 навучальны год

II паўгоддзе

СТУДЗЕНЬ

 

Ідэалагічная і выхаваўчая праца, арганізацыйныя мерапрыемствы

Дата

 

Адказныя

Удзельнікі

 

1

Вусны часопіс “Калядная зорка”

08.01.19

Татарчук Л.І

8 кл.

 

2

Кл. гадзіна “Традыцыі беларусаў: каляды”

08.01.19

Лукашэвіч З.М

11 кл.

 

3

Свята-гасцёўня  “Народы Беларусі  і традыцыі”

08.01.19

Бэнда А.А.

10 кл.

 

4

Экскурсія – назіранне “Мая любімая зімачка-зіма”

09.01.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

 

5

Экалагічная гульня “Запаведнікі і нацыянальныя паркі РБ

09.01.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

 

6

Заняткі “Зіма і небяспека”

10.01.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

 

7

Гутарка “Аб прыгажосці прыроды ў розныя поры года”

10.01.19

Круцель А.В

9 кл.

 

8

Гутарка “Этыкет у маім жыцці”

11.01.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

 

9

Дыспут «Гульнёвая залежнасць»

12.01.19

Сліж К.В.

5-7 кл.

 

10

Зімовыя забавы. Катанне на лыжах і санках

12.01.19

Куратнік Г.І

1-4 кл.

 

11

Гутарка з бацькамі «Занятасць дзіцяці у вольны час»

12.01.19

Сліж К.В.

 

 

12

Гутарка – дыялог “Стары Новы год”

14.01.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

 

13

Гульня “Урок дабрыні

14.01.19

Гарошка Л.І

1 кл.

 

14

Гутарка “Увага! Небяспечны лёд!” 

14.01.19

Куратнік Г.І

4 кл.

 

15

Класная гадзіна “Калі ты апынуўся ў канфлікце з законам”

15.01.19

Лукашэвіч З.М.

11 кл.

 

16

Гутарка “Стрэс і як з ім змагацца”

15.01.19

Татарчук Л.І.

8 кл.

 

17

Дыскусія “Праблемы інфармацыйнай бяспекі ў сетцы Інтэрнэт”

15.01.19

Бэнда А.А.

10 кл.

 

18

Віктарына “Ведаю правілы дарожнага руху”

16.01.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

 

19

Віктарына “Праблемы інфармацыйнай бяспекі ў сетке Інтэрнет

16.01.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

 

20

Акцыя “Дапамажы птушкам”

17.01.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

 

21

Эканамічная гульня “Я, мая сям'я і беражлівасць”

17.01.19

Круцель А.В 

9 кл.

 

22

Трэнінг “Умей валодаць сабой”

18.01.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

 

23

Конкурс фотаздымкаў “Вернісаж зімовай скульптуры”

18.01.19

Канановіч Н.А.

3-11 кл.

 

24

Дыспут “Прыемная навука-ветлівасць”

19.01.19

Канановіч Н.А.

5-8 кл.

 

25

Заняткі з   элементамі прэзентацыі “ Субкультуры, маё дачыненне”

19.01.19

Сліж К.В.

5-11 кл.

 

26

Акцыя “Пакарміце птушак”

19.01.19

Гарошка Л.І

1-4 кл.

 

27

Конкурс малюнкаў “Прафесія - выратавальнік”

21.01.19

Куратнік Г.І

4 кл.

 

28

Вусны часопіс “Учение и труд всё перетрут”

21.01.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

 

29

Гутарка “Працай прыгожы і слаўны чалавек”

21.01.19

Гарошка Л.І

1 кл.

 

30

Экскурсія ў бібліятэку “Па старонках энцыклопедыі”

22.01.19

Татарчук Л.І

7 кл.

 

31

Класная гадзіна “Ці патрэбны карманныя грошы”

22.01.19

Лукашэвіч З.М.

11 кл.

 

32

Гульня шчаслівы выпадак  “Прафессіі бываць розныя”

22.01.19

Канановіч Н.А.

1-4 кл.

 

33

Гутарка “МЧС на службе”

23.01.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

 

34

Дыспут “Ці важная прафесія - выратавальнік?”

23.01.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

 

35

Адзіны дзень інфармавання “ШАГ”

24.01.19

Кл. кіраўнікі

8-11 кл.

 

36

Гадзіна прафарыентацыі і “У свеце медыцынскіх прафесій” 

24.01.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

 

37

Віктарына “Азбука харчавання”

25.01.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

 

38

Конкурс малюнкаў “Прыгажосць роднай зямлі”

25.01.19

Канановіч Н.А.

1-4 кл.

 

39

Мір прафесій “Кім быць?”

25.01.19

Канановіч Н.А.

3-8 кл.

 

40

Круглы стол «Мы – будущыня нашай краіны»

26.01.19

Сліж К.В.

8-11 кл

 

41

Кансультацыіі для бацькоў

«Дапамога дзіцяці у выбары прафесіі»

26.01.19

Сліж К.В.

 

 

42

Віртуальнае падарожжа “Беларусь- мая Айчына”

 28.01.19

Гарошка Л.І

1 кл.

 

43

Гутарка  “Прафілактыка дрэнных звычак”

 28.01.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

 

44

“Ну, хвароба, сцеражыся!” 

28.01.19

Куратнік Г.І

4 кл.

 

45

Круглы стол “Сітуацыі моўнага этыкету  у  літаратурных творах”

29.01.19

Татарчук Л.І

7 кл.

 

46

Абмен думкамі  “Бяспека вакол нас”

29.01.19

Бэнда А.А.

10 кл.

 

47

.Класная гадзіна “Тваё здароўе у тваіх руках”  

29.01.19

Лукашэвіч З.М.

11 кл.

 

48

Класная гадзіна “Правапарушэнне, злачынства, падлеткі”

30.01.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

 

49

Гутарка “Аб чэснасці і праўдзівасці”

30.01.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

 

50

Гутарка «Прыгажоць чалавечаскай душы»

31.01.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

 

51

Прафарыентацыйны занятак “У пошуках будучай прафесіі”

31.01.19

Круцель А.В

9 кл.

 

ЛЮТЫ

Ідэалагічная і выхаваўчая праца, арганізацыйныя мерапрыемствы

Дата

 

Адказныя

Удзельнікі

1

Гутарка “Прафілактыка дзіцячага дарожна-транспартнага траўматызму”

01.02.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

2

Знаёмства акцябрат з піянерскімі легендамі

02.02.19

Канановіч Н.А.

1-4 кл.

3

Вечар сустрэчы з выпускнікамі “Вечар школьных сяброў”

02.02.19

Канановіч Н.А.

Лукашэвіч З.М.

 

4

Інтэрактыўная гульня па фінансавай граматнасці “Планаванне бюджэту ”

02.02.19

Сліж К.В.

5-11 кл.

5

Кансультацыя для бацькоў «Як забяспечыць гармонію паміж дамашнім і школьным жыццём»

02.02.19

Сліж К.В.

 

6

Круглы стол “Ты мой сябар і я твой сябар”

04.02.19

Гарошка Л.І

1 кл.

7

Да Дня юнага героя-антыфашыста “Агеньчык памяці”

04.02.19

Куратнік Г.І

4 кл.

8

КВЗ «Мы  ведаем акружаючы свет» 

04.02.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

9

Дыспут “Этыкет у пытаннях і адказах”

 05.02.19

Бэнда А.А.

10 кл.

10

Віктарына “ Мая малая радзіма”

 05.02.19

Лукашэвіч З.М.

11 кл.

11

Завочнае падарожжа «Брэсцкая крэпасць - герой»

 05.02.19

Татарчук Л.І.

8 кл.

12

Урок-лекцыя “8 лютага – дзень юнага героя атныфашыста

06.02.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

13

.“Я грамадзянін сваёй дзяржавы”

06.02.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

14

Прэзентацыя “8 лютага - Дзень юнага героя-антыфашыста”

07.02.19

Круцель А.В

9 кл.

15

Гутарка «Мае адносіны з бацькамі»

07.02.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

16

Круглы стол “Піянеры -  героі”

08.02.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

17

Кіналекторый «Што мы ведаем аб сваіх правах і абавязках»

09.02.19

Сліж К.В.

3-6 кл.

18

Гульня “Акцябрацкая мазаіка

09.02.19

Канановіч Н.А.

1-4 кл.

19

Спартландыя “Хутчэй,  вышэй, мацней”

09.02.19

Шаўчук А.У.

1-5 кл

20

Да Дня памяці воінаў – інтэрнацыяналістаў “Іх імёны не забыты”

11.02.19

Куратнік Г.І

4 кл.

21

КВЗ «Падарожжа па прыродных мясцінах нашай Радзімы»

11.02.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

22

Сустрэча з воінамі – інтэрнацыяналістамі “Афганістан – мой боль”

12.02.19

Бэнда А.А.

10 кл.

23

Віктарына “Вядомыя беларускія жанчыны”

12.02.19

Лукашэвіч З.М.

11 кл.

24

Класная гадзіна “Вайна і радыё”

13.02.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

25

Гутарка “Чалавек адлюстроўваецца ў сваіх учынках”

14.02.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

26

Гадзіна памяці “Душы, абпаленыя Афганістанам”

14.02.19

Круцель А.В

9 кл.

27

Урок – рэквіем «Афганскія званы»

14.02.19

Татарчук Л.І.

8 кл.

28

Гутарка “Я і кепсія  словы”

15.02.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

29

Віктарына “Мы активные ребята, потому что октябрята!”

16.02.19

Канановіч Н.А.

1-4 кл.

30

Гутарка «Маральныя каштоўнасці асобы »

16.02.19

Сліж К.В.

5-11 кл.

31

Спартландыя “Спрытныя, адважныя хуткія”

16.02.19

Калілец Д.В.

7-11 кл

32

Лекцыя для бацькоў  “Духоўна-маральнае выхаванне ў сям'і-ключ да папярэджання правапарушэнняў сярод непаўналетніх»

16.02.19

Сліж К.В.

 

33

Занятак-падарожжа “У горадзе дарожных навук”

18.02.19

Гарошка Л.І

1 кл.

34

Гутарка-дыялог «Цуд побач з табою»

18.02.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

35

Віктарына “Мілагучнасць роднага слова”

19.02.19

Бэнда А.А.

10 кл.

36

Класная гадзіна “Учынкі сапраўдных мужчын”

19.02.19

Лукашэвіч З.М.

11 кл.

37

Турнір «У гонар цудоўнага кахання»

19.02.19

Татарчук Л.І

8 кл.

38

Гульнёвая праграмма “Уперад-хлапчукі”

20.02.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

39

Канферэнцыя з бацькамі “Мы размаўляем па-беларуску 

20.02.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

40

Класная гадзіна “Святочныя віншаванні для хлопчыкаў”

21.02.19

Круцель А.В

9 кл.

41

«Рыцарскі турнір»

22.02.19

Каверчык Н.І.

1-4 кл.

42

Віктарына “Дзень абаронцаў Айчыны”

22.02.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

43

Гульня-спаборніцтва “Фізічны марскі бой”

23.02.19

Круцель А.В

8-9 кл

44

Гульнёвая праграма “Піянерскі квэст”

23.02.19

Канановіч Н.А.

5-8 кл

45

Абмен думкамі «Бяспечныя маршруты»

23.02.19

Сліж К.В.

2-6 кл.

46

Конкурс вершаў аб нашай Радзіме, Зямлі, прыродзе 

25.02.19

Куратнік Г.І

4 кл.

47

Дыспут “Усе прафесіі патрэбны, усе прафесіі важныя”

25.02.19

Гарошка Л.І

1 кл.

48

Вусны часопіс “Масленіца хлебасольная”

26.02.19

Татарчук Л.І

8 кл.

49

Класная гадзіна “Экзамены без стрэсу”

26.02.19

Лукашэвіч З.М.

11 кл.

50

Урок-прэзентацыя “Наступствы ужывання наркотыкаў”

27.02.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

51

Гутарка “Шлях у прафесію пачынаецца у школе” Сустрэча з бацькамі

27.02.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

52

Адзіны дзень інфармавання “ШАГ”

28.02.19

Кл. кіраўнікі

8-11 кл.

53

Занятак “Як зберагчы сябе ад дрэнных звычак”

28.02.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

САКАВІК

Ідэалагічная і выхаваўчая праца, арганізацыйныя мерапрыемствы

Дата

 

Адказныя

Удзельнікі

1

Кл. гадзіна “Мы і ЗЛЖ”

01.03.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

2

Гутарка “Наркоманія: міфы і сапраўднасць”

01.03.19

Круцель А.В

9 кл.

3

Брэйн –рынг “Краіна Піянерыя”

02.03.19

Канановіч Н.А.

5-8 кл.

4

Заняткі «Што мы знаем ведаем аб  наркаманіі?»

02.03.19

Сліж К.В.

5-7 кл.

5

Экалагічная гульня “Вуснамі прыроды”

02.03.19

Гаўрылюк В.Ф

6-7 кл

6

Віктарына “Дзікія жывёлы”

04.03.19

Гарошка Л.І

1 кл.

7

Гутарка «8 сакавіка-Міжнародны жаночы дзень»

05.03.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

8

Тэматычная гадзіна “Стоп! Спайсы”

05.03.19

Бэнда А.А.

10 кл.

9

Круглв стол “Здароўе і прафесія”

05.03.19

Лукашэвіч З.М.

11 кл.

10

Літаратурна -  музычная кампазіцыя “Свята вясны і кветак”

05.03.19

Татарчук Л.І

8 кл.

11

Конкурс “А ну-ка, дзяўчынкі”

06.03.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

12

Дыскусія “Чалавек і прырода

06.03.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

13

Ранішнік да Дня 8 Сакавіка “Матулінай ласкай сагрэты”

07.03.19

Куратнік Г.І

1-4 кл

14

Класная гадзіна “Святочныя віншаванні для дзяўчынак” 

07.03.19

Круцель А.В

9 кл.

15

Гульнёвая праграма “Разам з матуляй мне не страшна ”

09.03.19

Струнеўская Г.А.

1-4 кл.

16

Абмен думкамі   «Звычкі і  здароўе» 

09.03.19

Сліж К.В.

6-11 кл.

17

Гутарка-дыялог “Размова аб ветлівасці”

11.03.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

18

Круглы стол “Закон, па якім мы жывем”. Сімвалы РБ

11.03.19

Куратнік Г.І.

4 кл.

19

Круглы стол “Я-чалавек” 

11.03.19

Гарошка Л.І

1 кл.

20

Тэматычная класная гадзіна “Я- грамадзянін Рэспублікі Беларусь”

12.03.19

Бэнда А.А.

10 кл.

21

Класная гадзіна “Экскурсія ў школьны музей”

12.03.19

Лукашэвіч З.М.

11 кл.

22

Экскурсія у этнаграфічны музей

12.03.19

Татарчук Л.І

8 кл.

23

Урок-лекцыя “Віды юрыдычнай адказнасці

13.03.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

24

Падарожжа па дарозе здароўя

13.03.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

25

Пазнавальная гульня “Зямля – гэта наш дом”

14.03.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

26

Гадзіна пытанняў і адказаў “Што ты павінен ведаць пра Канстытуцыю Рэспублікі Беларусь” 

14.03.19

Круцель А.В

9 кл.

27

Брэйн рынг «Ці ведаеш ты свой раён, сваю вёску»

14.03.19

Канановіч Н.А.

9-11 кл

28

Святочная лінейка да Дня Канстытуцыі РБ

15.03.19

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

29

Занятак  грамадзяніна “Акцябратам пра Беларусь”

15.03.19

Канановіч Н.А.

1-4 кл.

30

“Галоўны закон краіны”

15.03.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

31

Лекцыя «Канстытуцыя РБ – галоўны закон дзяржавы»

16.03.19

Гарбанева К.С.

8-9 кл

32

Трэнінг прафілактыкі курэння «Вучымся казаць  – не!»

16.03.19

Сліж К.В.

9-11 кл.

33

Экскурсія ў лес “Прыйшла красуня вясна”

16.03.19

Каверчык Н.І.

1-4 кл

34

Інтэлектуальны марафон “Эрудыт - 2019”

18.03.19

Куратнік Г.І.

4 кл.

35

Гутарка-дыялог “Я магу чараўніком быць”

18.03.19

Каверчы Н.І.

3 кл.

36

Гутарка “Гартаванне арганізма”

18.03.19

Гарошка Л.І

1 кл.

37

Забаўляльная віктарына да сусветнага дня паэзіі

19.03.19

Лукашэвіч З.М.

11 кл.

38

Дыспут “Здароўе – галоўнае багацце”

19.03.19

Бэнда А.А.

10 кл.

39

Вусны часопіс “Беражыце, людзі, Зямлю”

19.03.19

Татарчук Л.І

8 кл.

40

Класная гадзіна “ Правілы паводзін у грамадзскіх месцах ”

20.03.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

41

Адзіны дзень інфармавання “ШАГ”

21.03.19

Кл. кіраўнікі

8-11 кл.

42

Гутарка “Дзеці супраць жорсткасці”

21.03.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

43

Свята-гасцёўня “Голасам душы і сэрца”

22.03.19

Бэнда А.А.

5-11 кл.

44

Завочнае падарожжа  па народным святам

22.03.19

Канановіч Н.А

5-7 кл.

45

“Падарожжа ў краіну “Эканоміку”

22.03.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

46

Інтэллектуальная гульня “Что? Где? Когда?”

23.03.19

Гарошка Л.І.

1-4 кл.

47

Практычныя заняткі «Мае канікулы»

23.03.19

Сліж К.В.

1-11 кл.

48

Экскурсія – назіранне ў лес “Цуды прыроды”

25.03.19

Куратнік Г.І.

4 кл.

49

Экскурсія ў ФГ “Коланск”

26.03.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

50

Брэйн-рынг “Патрэбы чалавека” 

27.03.19

Гарбанёва К.С.

7 кл.

51

Гульня “Падарожжа  ў краіну “Эканоміку”

28.03.19

Гаўрылюк В.Ф.

6 кл.

КРАСАВІК

Ідэалагічная і выхаваўчая праца, арганізацыйныя мерапрыемствы

Дата

 

Адказныя

Удзельнікі

1

«Дзень смеху»

01.04.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

2

Гадзіна ветлівасці “Дабро адчыняе сэрцы”

01.04.19

Гарошка Л.І

1 кл.

3

ПДР Віктарына “Ведаем правілы дарожнага руху”

01.04.19

Куратнік Г.І.

4 кл.

4

Дыскусія “Я маю права…”

02.04.19

Бэнда А.А.

10 кл.

5

Святочнае  прадстаўленне “Добры дзень, кніга”

02.04.19

Татарчук Л.І

8 кл.

6

Круглы стол   «Жыць у міры з сабой і іншымі»

02.04.19

Лукашэвіч З.М

11 кл.

7

Гутарка “Гордыя сімвалы нашай Айчыны”

03.04.19

Гарбанёва К.С.

7 кл.

8

Конкурс фотаздымкаў “Зямля- наш дом”

03.04.19

Канановіч Н.А.

3-11 кл.

9

Хай усміхаецца дзяцінства”

03.04.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

10

Практыка з элементамі трэнінгу “Выхаванне добрых звычак”

04.04.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

11

Класная гадзіна “Я грамадзянін і маю правы…”

04.04.19

Круцель А.В

9 кл.

12

Завочная экскурсія «Мая краіна - Беларусь»

05.04.19

Канановіч Н.А.

1-6 кл.

13

Дыспут «Усё мае сэнс -  пакуль мы здаровы»

05.04.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

14

Занятак  «Правы дзіцяці ў вершах і малюнках»

06.04.19

Сліж К.В.

3-5 кл.

15

Круглы стол «Пакуль не позна! Правы і абавязкі бацькоў, правы і абавязкі падлеткаў»

06.04.19

Сліж К.В.

8-11 кл.

16

Гутарка «Клапатлівыя адносіны да людзей »

 08.04.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

17

Творчая гульня “Крышталь здароўя”

08.04.19

Куратнік Г.І.

4 кл.

18

Падарожжа  “Па сцяжынках здароўя”

08.04.19

Гарошка Л.І.

1 кл.

19

Круглы стол “За што я адказваю дома, на вуліцы, у школе”

09.04.19

Бэнда А.А.

10 кл.

20

Літаратурна-музычная кампазіцыя  “Мір кветак  таямнічы і пяшчотны”

09.04.19

Татарчук Л.І

8 кл.

21

Класная гадзіна “Новы час-новыя прафесіі”

09.04.19

Лукашэвіч З.М

11 кл.

22

Віктарына “Выбіраючы спорт, мы выбіраем здароўе”

10.04.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

23

Экскурсія “Родныя куточкі маёй вёскі”

10.04.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

24

Віктарына “Чалавек. Космас. Сусвет”

11.04.19

Круцель А.В

9 кл.

25

Акцыя “Мы – сябры лесу”

11.04.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

26

Гульня «Падарожжа ў Космас»

12.04.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

27

Конкурс – віктарына знаўцаў расліннага і жывёльнага свету “Якое прыгожае наваколле”

12.04.19

Канановіч Н.А.

1-4 кл.

28

Значымасць вялікага свята Вялікдзень Хрыстовы

13.04.19

Струнеўская Г.А.

1-4кл.

29

Урок – прэзентацыя “Вязні канцлагероў”

13.04.19

Гарбанева К.С.

9-11 кл

30

Гадзіна пытанняў і адказаў   «Памятай, выбар  заўсёды за табой!»

13.04.19

Сліж К.В.

8-11 кл

31

Кансультацыя для бацькоў «Бяспека і адказныя паводзіны дзіцяці ў соцыуме»

13.04.19

Сліж К.В.

 

32

Да Дня Касманаўтыкі Гульня-віктарына “Падарожжа ў космас”

15.04.19

Куратнік Г.І.

4 кл.

33

Гутарка “Умей адбараніць сваю думку, калі ўпэўнены ў яе справядлівасці”

15.04.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

34

Гульня “Асваенне космасу”

15.04.19

Гарошка Л.І

1 кл.

35

Віртуальнае падарожжа па роднаму краі “Прыгажосць роднай зямлі”

16.04.19

Лукашэвіч З.М

11 кл.

36

Віртуальнае падарожжа “Прырода не  даруе памылак”

16.04.19

Бэнда А.А.

10 кл.

37

Канферэнцыя «Гісторыя першага палёта ў космас»

17.04.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

38

Віктарына “Кніга – твой верны сябар”. Экскурсія ў сельскую бібліятэку

17.04.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

39

Гутарка-гульня “Сакрэты дамашняй эканомікі”

18.04.19

Шаўчук А.С.

3-5 кл.

40

Прафарыентацыйны занятак “Хачу – магу – патрэбна”

18.04.19

Круцель А.В

9 кл.

41

Круглы стол «Культурная спадчына Беларусі»

19.04.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

42

“Мая бяспека” 

19.04.19

Гарошка Л.І.

1-4

43

Круглы стол пытанняў і адказаў “Прафесіі маіх бацькоў”

19.04.19

Канановіч Н.А.

1-4кл.

5-8кл.

44

Бацькоўскі сход “Агрэсіўныя дзеці, прычыны дзіцячай агрэсіі”

19.04.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

45

Віртуальнае падарожжа “Помнікі  Беларусі”

20.04.19

Круцель А.В

8-9 кл

46

Круглы стол «Прафілактыка дрэнных звычак»

20.04.19

Сліж К.В.

8-11 кл.

47

Спаборніцтвы па баскетболу

20.04.19

Калілец Д.В.

8-11 кл.

48

Гутарка – дыялог «Імёны і людзі»

22.04.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

49

Кл. гадз. “Мы- дзеці Зямлі”

22.04.19

Куратнік Г.І.

4 кл.

50

Заняткі на тэму “Ты беражы нас, беражы”

22.04.19

Гарошка Л.І.

1 кл.

51

Класная гадзіна “Традыцыі беларусаў: Вялікдзень”

23.04.19

Лукашэвіч З.М

11 кл.

52

Працоўны дэсант

23.04.19

Татарчук Л.І

8 кл.

53

Урок-лекцыя «Помнікі міжнароднага значэння»

24.04.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

54

Занятак па ахове працы “Застацца здаровым”

24.04.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

55

Адзіны дзень інфармавання “ШАГ”

25.04.19

 

8-11 кл.

56

Гутарка “Гаджэты” у нашым жыццці”

25.04.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

57

Віктарына “Яго імя носіць дружына”

26.04.19

Канановіч Н.А.

4-8 кл.

58

Круглы стол «Беражыце нашу планету»

26.04.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

59

Выстава творчых работ “Значнасць вялікага свята Вялікдзень”

27.04.19

Струнеўская А.А

1-4 кл.

60

Пазнавальная гульня “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся”

27.04.19

Канановіч Н.А.

1-5 кл.

61

Занятак  «З прафесіяй - у будучыню»

Кансультацыя   “Правілы  паступлення ў навучальныя установы”

27.04.19

Сліж К.В.

9-11 кл.

62

Адзін дзень з жыцця нашай краіны. Па старонках часопісаў і газет

29.04.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

63

Свята “Вялікдзень радасна сустракаем

29.04.19

Струнеўская Г.А.

1-4 кл.

64

Гульня “Што такое “добра”і што такое “дрэнна” 

29.04.19

Гарошка Л.І

1 кл.

65

Класная гадзіна “Зберагчы прыроду – зберагчы жыццё” 

30.04.19

Лукашэвіч З.М

11 кл.

66

Краязнаўчы пошук «Жывая летапісь вайны»

30.04.19

Канановіч Н.А.

9-11 кл

67

Дзелавая гульня “Эканоміка сям’і і дамашняй гаспадаркі”

30.04.19

Бэнда А.А.

10 кл.

МАЙ

Ідэалагічная і выхаваўчая праца, арганізацыйныя мерапрыемствы

Дата

 

Адказныя

Удзельнікі

 

1

Заняткі “Кім быць?” (Конкурс малюнкаў “Я і мая прафесія”)

02.05.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

2

Гутарка “1 мая - свята вясны і працы”

02.05.19

Круцель А.В. 

9 кл.

3

Экскурсія ў сельскую бібліятэку

03.05.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

4

Гульня- падарожжа «Мая Беларусь»

04.05.19

Каверчык Н.І.

1-4 кл

5

Развіваючыя заняткі «Жыві, не парушаючы закон»

04.05.19

Сліж К.В.

7-9 кл.

6

Відэапрэзентацыя “Песеннае рэха вайны”

06.05.19

Куратнік Г.І.

4 кл.

7

Практыкум “Камп’ютар сябар ці вораг?”

06.05.19

Гарошка Л.І

1 кл.

8

Чытаем кнігі пра вайну “Ніхто не забыты, нішто не забыта” 

07.05.19

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

9

Класная гадзіна “Беларусь партызанская”

07.05.19

Лукашэвіч З.М

11 кл.

10

Віртуальнае падарожжа “Па сцяжынках вайны”

08.05.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

11

Свята  “Дзень Перамогі”. Літаратурна- музычная кампазізыя “Ад нас, якія не бачылі вайны”

09.05.19

Татарчук Л.І

8 кл.

12

Мітынг “Лістаем старонкі, апаленыя вайною”

09.05.19

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

13

Гадзіна – памяці. Мітынг

09.05.19

Бэнда А.А.

10 кл.

14

Кл. гадз. “Дзень дзяржаўнага герба і дзяржаўнага сцяга РБ”

10.05.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

15

Вусны часопіс «Хто не ведае свайго мінулага, той не мае будучыні»

11.05.19

Канановіч Н.А.

5-9 кл.

16

Інтэлектуальная гульня «Самы разумны і здаровы»

11.05.19

Сліж К.В.

6-7 кл.

17

Прэзентацыя “Аб гэтым не ўспомніць нельга!”

13.05.19

Куратнік Г.І.

 

18

Гульня –аперэта “Рэпка”

13.05.19

Каверчык Н.І.

1-4 кл

19

1.Занятак “Правілы дарожнага руку ведаем без сумнення”

13.05.19

Гарошка Л.І

1 кл.

20

Падарожжа ў мінулае “Петр і Февронія: святое каханне” да Міжнароднага Дня сям’і

14.05.19

Лукашэвіч З.М

11 кл.

21

“Мой род-мой радавод (гасцёўня)”

15.05.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

22

Урок- гульня “Ад простых учынкаў да злачынстваў”

15.05.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

23

Класная гадзіна “Сімволіка Рэспублікі Беларусь: герб, сцяг і гімн”

16.05.19

Круцель А.В

9 кл.

24

Гутарка-разважанне “Адносіны да працы”

16.05.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

25

Гутарка “Як мы бачым іншых і як бачаць нас”

17.05.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

26

Спаборніцтвы па валейболу

18.05.19

Шаўчук А.У.

6-8 кл.

27

Квэст «У свеце эканамічнай навукі»

18.05.19

Сліж К.В.

3-5 кл.

28

Занятак “Здаровае харчаванне – здаровае жыццё”

20.05.19

Гарошка Л.І

1 кл.

29

Гутарка «Гісторыя гузіка» 

20.05.19

Каверчык Н.І.

3 кл.

30

Дыспут “Непісаныя правілы паводзін

21.05.19

Лукашэвіч З.М

11 кл.

31

Міні – лекцыя «Правілы паводзін на прыродзе, у час паходаў»

21.05.19

Татарчук Л.І

8 кл.

32

Круглы стол “Знаёмцеся – Я… ”

21.05.19

Бэнда А.А.

10 кл.

33

“Мы і прырода”. Экскурсія ў парк

22.05.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

34

Ток-шоу “Біялагічная разнавіднасць   планеты”

22.05.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

35

Адзіны дзень інфармавання “ШАГ”

23.05.19

 

8-11 кл.

36

Віктарына “Правілы дарожныя – ведаць кожнаму патрэбна”

23.05.19

Шаўчук А.С.

5 кл.

37

Гутарка “Выкананне правілаў бяспечных паводзін на вадзе”

24.05.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

38

Групавы занятак з элементамі абмеркавання «Канфлікт: прычыны і тэхналогіі дазволу»

25.05.19

Сліж К.В.

7-11 кл.

39

 Гутарка «Бяспечныя канікулы»

 

25.05.19

Сліж К.В.

3-6 кл.

40

Гульня “Біялагічнае асарці”

25.05.19

Гаўрылюк В.Ф

6-8 кл

41

Выпускны баль “Да пабачэння, пачатковая школа”

25.05.19

Куратнік Г.І.

4 кл.

42

 Развітанне з Букваром. Гульня “Што? Дзе? Калі?”

27.05.19

Гарошка Л.І

1 кл.

43

Літаратурна- музычная кампазіцыя “Маё счаслівае дзяцінства”

28.05.19

Бэнда А.А.

10 кл.

44

Навучанне правілам бяспечных паводін у час летніх канікул

28.05.19

Лукашэвіч З.М

11 кл.

45

Урок – кансультацыя «Віды адміністрацыйнага спагнання за курэнне ў грамадскіх месцах»

29.05.19

Гарбанева К.С.

7 кл.

46

Падарожжа па планеце “Здаровае харчаванне”. Небяспека летам

29.05.19

Струнеўская Г.А.

2 кл.

47

Кл. гадз. «Марафон прафессій»

31.05.19

Гаўрылюк В.Ф

6 кл.

48

Свята апошняга званка “Бывайце школьныя дзянькі”

31.05.19

Канановіч Н.А

1-11 кл.

 


План ідэалагічнай і выхаваўчай работы

на 2018/2019 навучальны год

I паўгоддзе

Верасень

Ідэалагічная і выхаваўчая праца, арганізацыйныя мерапрыемствы

Дата  правядзення

Адказныя

Удзельнікі

 

Урачыстая лiнейка, прысвечаная Дню ведаў “Здравствуй школа!”

01.09

Канановіч Н.А.

Лукашэвіч З.М.

1-11 кл.

 

Першы ўрок “Мне выпала шчасце тут нарадзіцца”

01.09

Канановіч Н.А.

Бенда А.А.

1-11 кл.

 

Інфармацыйная гадзіна да Дня беларускага пісьменства і друку “Мая малая радзіма”

03.09

Кл. кіраўнікі

1-11 кл.

 

Тыдзень бяспечнага руху

03.09-08.09

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

 

Конкурс дзіцячага малюнка на тэму “Безопасность глазами детей”

 

03.09

 

Канановіч Н.А.

 

1-5 кл.

 

Віктарына "Увага -вуліца!"

 

04.09

 

Каверчык Н.І.

1-4 кл.

 

Гульня “Дарожныя знакі”

 

05.09

Струнеўская Г.А.

2-6 кл.

 

Гутарка “Фликер и его значение”

06.09

Кл. кіраўнікі

1-11 кл.

 

Правядзенне інструктажу па правілах дарожнага руху

07.09

Канановіч Н.А.

 

1-6 кл.

 

Падвядзенне вынікаў тыдня бяспечнага руху

08.09

Канановіч Н.А.

 

1-11 кл.

 

Тыдзень прафілактыкі суіцыдальных паводзін

10.09-15.09

СППС

7-11 кл.

 

Арганізацыя заняткаў для педагагічных  работнікаў па пытанняў прафілактыкі суіцыдальных паводзін

10.09

СППС

7-11 кл.

 

Арганізацыя і правядзенне заняткаў з навучэнцамі школы “Если тебе тяжело- НАПИШИ ПИСЬМО”

12.09

Сліж К.В.

7-11 кл.

 

Арганізацыя рэйдаўСям'я”,   “Падлетак”

15.09

Целяціцкая С.В.

7-11 кл.

 

Тыдзень прававых ведаў

17.09-22.09

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

СППС

1-11 кл.

 

Азнаямленне з дзіцячым прававым сайтам

 

 

18.09

Сліж К.В.

1-11 кл.

 

Кансультаванне “Я зрабіў свой выбар”

 

20.09

Сліж К.В.

6-11 кл.

 

Групавы занятак “Что? Зачем?Почему?”

 

22.09

Сліж К.В.

1-5 кл.

 

Тыдзень турызму і краязнаўства

24.09-29.09

 

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

 

Завочнае вандраванне "Гістарычная спадчына Беларусі"

24.09

Гарбанёва К.С.

1-11 кл.

 

Віктарына "Помнікі Беларусі"

26.09

Татарчук Л.І.

8-11 кл.

 

Выстава малюнкаў і фотаздымкаў "Мая Беларусь"

28.09

Гаўрылюк В.Ф.

1-4 кл.

 

Аглядная экскурсія па родных мясцінах

29.09

Шаўчук А.С.

4-11 кл.

 

Спаборніцтвы “Школьный олимпиец”

29.09

Шаўчук А.У.

Калілец Д.В.

5-11 кл.

КАСТРЫЧНІК

 

Тыдзень дабрыні

01.10-06.10

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

1-11 кл

 

Акцыя “Добрае сэрца”

На працягу тыдня

Кл. кіраўнікі

СППС

Канановіч Н.А.

1-11 кл

 

Конкурс – выстава творчых работ “Птушыная сталоўка” (адна работа з класа)

На працягу тыдня

Кл. кіраўнікі

Філюціч Д.А.

1-11 кл

 

Аперацыя “Ветэран жыве побач”

04.10

Канановіч Н.А.

5-8 кл

 

Спаборніцтвы па футболу

06.10

Шаўчук А.У.

Калілец Д.В.

7-11 кл.

 

Тыдзень маці

08.10-13.10

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

 

Конкурс малюнкаў “Мама- мамочка родная, любимая…”

09.10

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

 

1-4 кл

 

Канцэрт, прысвечаны Дню маці “Мама – первое слово, главное слово в каждой судьбе…”

12.10

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

 

1-11 кл.

 

Тыдзень Міру

15.10-20.10

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

 

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны да Міжнароднага дня Міру

 

15.10

        

Кл. кіраўнікі

 

1-11 кл

 

 

Дэманстрацыя відэароліка аб Вялікай Айчыннай вайне.

16.10

Круцель А.У

 

5-11 кл

 

 

Конкурс малюнкаў “Мы за мір на планеце”

18.10

Канановіч Н.А.

 

1-4 кл

 

 

Спаборніцтвы па валейболу

20.10

 

Калілец Д.В.

 

8-11 кл

 

 

Тыдзень прафарыентацыі

22.10-27.10

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

СППС

1-11 кл.

 

занятак "Калі вырасту, я жадаю стаць..."

 

22.10

СППС

 

1-4 кл.

 

Віктарына "У свеце прафесій"

24.10

Канановіч Н.А.

1-6 кл.

 

Прафарыентацыйны занятак "Аўкцыён прафесій"

 

26.10

Круцель А.У.

9-11  кл.

 

Спаборніцтвы па баскетболу

27.10

Шаўчук А.У.

5-11 кл.

 

Тыдзень “Залатая восень”

29.10-03.11

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

 

Конкурс творчых работ “Залатая фантазія”

29.10

Кл. кіраўнікі

1-11 кл

 

Конкурсная праграма “Каралева Восень”

30.10

Бенда А.А.

Канановіч Н.А.

5-11 кл

 

Дзень Алімпійца

03.11

Калілец Д.В.

5-8 кл

 

Урачыстая лінейка “Прыём у грамадскія аб’яднанні”

кастрычнік

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

2,4,9 кл

ЛІСТАПАД

 

Тыдзень экалогіі і энергазберажэння

05.11-10.11

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

 

Конкурс плакатаў “Человек – часть природы

05.11

Струнеўская Г.А.

1-4 кл.

 

Экалагічная гульня “Чистая вода – бережное отношение”

06.11

Гаўрылюк В.Ф.

3-7 кл.

 

Пазнавальная гульня “Давайте экономить вместе

07.11

Куратнік Г.І.

1-4 кл.

 

Экалагічная акцыя “Пасадзім дрэва”

08.11

Філюціч Д.А.

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

 

Эстафета “Вяселые старты”

10.11

Шаўчук А.У.

5-11 кл

 

Вікратына “Падарожжа па казках”

10.11

Канановіч Н.А.

1-5 кл.

 

Тыдзень прафілактыкі курэння і алкагалізму

 

12.11-17.11

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

9-11 кл.

 

Гульня “Путь к здоровому образу жизни

12.11

Кл. кіраўнікі

СППС

5-11 кл

 

Гутарка “Табак: вымысел или реальность”

13.11

Гаўрылюк В.Ф.

 

5-11 кл

 

 

 Выстава плакатаў “Шкодным звычкам скажам “Не!””

15.11

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

1-11 кл

 

 Прагляд відэафільма ў рамках тэматыкі тыдня

17.11

Калілец Д.В.

5-11 кл

 

 

Спартыўная гульня “Мы за ЗЛЖ”

17.11

Шаўчук А.У

8-11 кл

 

Тыдзень “Спыніць ВІЧ-СНІД”

26.11- 01.11

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

5-11 кл.

 

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны, конкурс плакатаў “Спыніць ВІЧ-СНІД”

26.11-01.12

Кл. кіраўнікі

 

1-11 кл

 

Агідбрыгада “Мы за жыццё”

27.11

Канановіч Н.А.

5-11 кл

 

Гутарка “Наркаманія не бывае чужой бядой”

28.11

Гарбанёва К.С.

5-8 кл

 

Круглы стол “Говорим о ВИЧ”

29.11

Сліж К.В.

9-11 кл

 

Акцыя міласэрнасці, прысвечаная Дню інвалідаў

30.11

Кл. кіраўнікі

1-11 кл

СНЕЖАНЬ

 

01.12 – Сусветны дзень прафілактыкі СНІД

01.12

Канановіч Н.А.

Сліж К.В.

5-11 кл.

 

Мерапрыемства да Дня інвалідаў ”Дапажы бліжэйшаму…”

03.12

 

 

 

Тыдзень ЗЛЖ

 

10.12-15.12

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

1-11 кл

 

Антытытунёвая акцыя “Меняем сигарету на конфету”

10.12

Канановіч Н.А.

Сліж К.В.

9-11 кл.

 

Распаўсюд інфармацыйных лістоў па класах "Каб здаровым быць..."

13.12

Канановіч Н.А.

Сліж К.В.

1-11 кл.

 

Конкурс малюнкаў “Я и спорт”

14.12

Каверчык Н.І.

 

1-4 кл.

 

Сямейны прабег на лыжах “Быть здоровым модно”

15.12

Шаўчук А.У.

5-8 кл

 

Прагляд беларускіх казак

17.12

Канановіч Н.А.

1-4 кл

 

Упрыгожванне  школы да Новага году

10.12-15.12

Кл. кіраўнікі

Канановіч Н.А.

1-11 кл.

 

Майстэрня Дзеда Мароза

10.12

Кл. кіраўнікі

1-11 кл

 

Конкурс святочных малюнкаў і плакатаў

На працягу тыдня

Кл. кіраўнікі

1-11 кл

 

Агляд-конкурс класаў “Сустракаем Новы год!”

21.12

Дырэкцыя школы

1-11 кл

 

Навагодні ранішнік “Навагодняя казка”

снежань

Куратнік Г.І.

Канановіч Н.А.

1-5 кл

 

Баль-маскарад “З Новым годам!”

снежань

Лукашэвіч З.М.

Канановіч Н.А.

6-11 кл.

Педагог – арганізатар                                                      Н.А.Канановіч